Terapistler için Firefly

Firefly’ın odağında, özel gereksinimli aile katılımı vardır. Bununla birlikte, ürünlerimizin çoğu klinik çerçevede erken müdahale ve fonksiyonel beceri geliştirmeye yardımcı olmakta başarılı işlevler gerçekleştirdiğini kanıtlamıştır.

Dünya genelindeki klinisyenler, ürünlerimizin bu işlevini ve özel gereksinimli çocukların ailelelerinin hayatlarında yaratabileceği farkı kabul ve takdir etmekteler.

Kaynaklar

Ürün yelpazemiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz için ürünler ve terapi fikirleri hakkında web seminerlerini, bastırılabilir pdf vaka çalışmalarını, aktivite programlarını ve diğer yararlı bilgileri bir araya topladık. Bu bölüm ingilizcedir.

Vaka Hikayeleri

Firefly ürünlerinin terapi programlarını ve klinik, okul ve ev ortamlarındaki sonuçları nasıl geliştirdiğine dair kimi örnekleri okuyun.

Özel gereksinimli çocuklar için olan ürünlerimiz hakkında terapistlerin düşüncelerini keşfedin.

"The Upsee is a very creative tool for me to use as her therapist and her family to use with Shelby to provide dynamic tactile input for sitting, standing and walking that can't be given as well thru wheelchairs, standers and gait trainers."

Dawne Harris
PT, Desert Regional Medical Center, Palm Springs, CA, USA

" The Upsee is a great therapy tool for gait activities, standing, side stepping activities and sit-to-stand transitions. It frees up my hands for facilitation for reciprocal arm swing and input into my client's base of support."

Lisa Madigan-Carey
PT, MS, C/NDT, Columbia MD, USA

" The Playpak is an amazing piece of equipment. It is versatile to most environments and allows children of all ability levels access to floor based activities in a safe and supported way, whilst encompassing their positional goals wherever they are."

Carla Horricks
PT, Stockport, UK

" Joshua has Spina Bifida. He mainly uses the Scooot when involved in floor play, e.g. completing large floor puzzles, construction, while playing in the block corner or home corner. Joshua is very comfortable in the Scooot and enjoys it immensely."

Lorraine Porter
Nursery School Teacher, Maralin Village Primary School, Northern Ireland

" I have been involved in the area of positioning and seating for young people with disabilities for some time now. The flexibility of the GoTo seat is extremely useful."

Lesley Beath
OT, Falkirk, Scotland

"For the child, the Upsee offers new possibilities, more independence, greater inclusion and much more accessibility in social environments. For the family it offers the possibility to interact better with their child or sibling and creates opportunities.."

Becky Featherstone
Conductive Education Practitioner, UK

"The Scooot is a great mixture of “toy” and therapy tool. It could make mainstream nursery so much more accessible for children with poor trunk balance and poor independent mobility."

Sheila Clayton
Highly Specialised Children’s Physiotherapist , Warwick, UK

Ürün Bilgisi

Ürünlerimiz ve çocuklara uygunluğu konusunda detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Ürün Kılavuzları

Firefly ürününüzden en iyi şekilde yararlanmak için ürün kılavuzlarını ve terapi programlarımızı inceleyin.

Terapistler için Upsee Değerlendirme Kiti

Terapistlerin hareket egzersizlerine çocuğu günlük yaşam aktiviteleri ile daha fazla katmasını sağlayan Upsee, terapi programlarına son derece popüler bir eklenti oldu.

Ayrıca çocukların dik hareketin avantajlarından yararlanmasını sağlar ve çocukların akranları ile göz sevşyesinde iletişim kurarak sosyal ve emosyonel gelişim olanağı yaratır. Çocuğun katılımını ve fonksiyonlarını sınırlayan engele bağlı sosyal bariyerleri kaldırmaya yardımcı olur.

Upsee Değerlendirme Kiti fizyoterapistler düşünülerek tasarlanmıştır. Bu eksiksiz kit terapistlerin sadece geniş bir yaş gurubuyla çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda büyümeyi de kolaylaştırır.

TOP
WhatsApp WhatsApp Bize Ulaşınız