About Firefly Friends

The Firefly range of products are inspired by 'special needs family participation'. Explore our range of products for kids with special needs aged 1-14 years.

Firefly Friends Hakkında

"Because for us it's not just what we make, it's what we make possible."

For us, life is all about experiences and being face to face with our friends and loved ones.

By enhancing the child's perspective and giving them the tools to 'join in', we can ensure that the child not only has the opportunity to participate, but can also be at the heart of it.

We understand that we can't change a child's health or environment, but by using our products, we believe we can have an influence on their body structures, activities and participation.

Firefly Playpak Aktivite Kiti
Fizyomega

Fizyoterapist gözüyle yenilikçi pediatrik rehabilitasyon çözümleri.

Fizyomega, yenilikçi pediatrik rehabilitasyon çözümleri konusunda uzmanlaşmıştır. Deneyimli fizyoterapist gözetiminde, engelli bireylerin özel gereksinimlerini karşılayacak ileri teknoloji ve bilgi birikimi gerektiren ürünleri kullanıma sunmakta ve uygulamaktayız.

Engelli bireylerin sağlık durumlarını olumlu etkileyecek ve hayata katılımını artıracak, toplam yaşam motivasyon ve konforlarını artıracak ürünleri seçip hizmete sunmayı hedeflemekteyiz.

Bireyin ihtiyacını, doğru ürün ile mümkün olan en büyük hassasiyet ve doğrulukla karşılamak en önemli önceliklerimizdendir.

Other Products

TOP
WhatsApp WhatsApp Bize Ulaşınız